Właśnie rozpoczęła się druga edycja  nowego festiwalu, który może zainteresować wielu czytelników. Jak zapewnia organizator (Empik), przez siedem dni (15-21 maja) w ośmiu Polskich miastach (w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Szczecinie i we Wrocławiu) odbędzie się ponad 70 paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich, warsztatów oraz spacerów literackich, w których uczestniczyć będzie około stu autorów!

Apostrof daje więc możliwość obcowania nie tylko z literaturą, ale także z wieloma autorami. Wśród najbardziej popularnych zagranicznych gości festiwalu znajdują się m.in.: Jaume Cabré, Paullina Simons czy Lars Saabye Christensen. Empik zadbał także oczywiście o obecność wielu polskich twórców, m.in.: Doroty Masłowskiej, Olgi Tokarczuk, Zygmunta Miłoszewskiego, Katarzyny Bondy czy Anny Dymnej i Wojciecha Waglewskiego.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółowym planem festiwalu. Może akurat w Waszej okolicy odbywa się spotkanie z autorem, którego uwielbiacie? Jeśli jednak zaproszono go do innego miasta, nic straconego – na facebookowym profilu organizatora transmitowane są spotkania na żywo.